Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej

Ognisko "Chemik" - Puławy

Siatkówka ligowa
sezon 2007/2008

| strona główna | galeria | spartakiada zakładowa | turnieje siatkówki | biegi | inne imprezy |
Sezon 2007/2008
Seniorzy
Juniorzy
Młodzicy
Historia

W dniach 08-09.03.2008 odbył się ostatni, czwarty turniej o mistrzostwo województwa lubelskiego w piłce siatkowej w kategorii młodzika. Organizatorzy zawodów ze względu na dużą liczbę zgłoszonych drużyn utworzyli trzy grupy(A, B1, B2), w których rywalizowało 13 zespołów. Grupa A walczyła o miejsca 1-6. Nasza drużyna została zakwalifikowana do grupy B1. W sobotę rozegraliśmy dwa mecze z trudnymi przeciwnikami.

więcej

Mecz w kratkę. Pierwszy set wyrównany, niezła gra puławskiego zespołu i zwycięstwo 27:25. Kibice zaczęli sobie ostrzyć apetyty, a tymczasem w drugim secie kaszana - praktycznie bez walki gospodarze poddali się do 13.

więcej

W porównaniu z meczem z Cisami, zawodnicy Chemika zagrali dużo lepiej, ale tylko w dwóch pierwszych setach. Jednak gra "dużo lepiej" czy nawet "dobrze" to na doświadczoną drużynę akademików stanowczo za mało. Żeby wygrać z trzecią drużyną w lidze, trzeba zagrać bardzo dobrze, a na to drużyny puławskiej w rundzie rewanżowej nie stać.

więcej

Tragedia w czterech aktach. Tak można krótko podsumować kolejny występ drużyny puławskiej, a w ogóle derby powiatu puławskiego nie można zaliczyć do atrakcyjnych widowisk. Zarówno goście jak i gospodarze popełniali wiele niewymuszonych błędów, z tym, że Nałęczów potrafił zmobilizować się i wrócić do dobrej gry w decydujących momentach.

więcej

Rezultat meczu z Avią był w znacznym stopniu uzależniony od tego, czy zespół gości grać będzie składem trzecioligowym, czy też wzmocni się zawodnikami z pierwszej ligi. Niestety (dla nas) goście wybrali wariant drugi i w ich składzie zobaczyliśmy Szumielewicza i Górskiego. Do tego, z różnych względów gospodarze zagrali w nieco eksperymentalnym składzie.

więcej

Po dwóch kolejnych wygranych (z Tempem Chełm i Zakładem Karnym Biała Podlaska) apetyty kibiców wzrosły, tym bardziej, że przegraną na wyjeździe z Cukrownikiem w pierwszej rundzie rozgrywek można było zaliczyć do "wypadków przy pracy". Okazała się jednak, że nie poszło to tak gładko, jak by to wynikało z przedmeczowych horoskopów.

więcej

"Zawodnicy Chemika zagrali kolejny dobry mecz przed własną publicznością (jak do tej pory u siebie wszystko wygraliśmy, natomiast na wyjeździe było odwrotnie), co może być dobrym prognostykiem przed meczem z Zakładem Karnym za tydzień."
Tak kończyła się relacja z poprzedniego meczu z Tempem Chełm.

więcej

Spotkanie sąsiadujących w tabeli drużyn praktycznie powinno określić, która z nich zachowa większe szanse na pozostanie w lidze. Teoretycznie większe szanse miał Chemik, ale ... jak to mówią "dopóki piłka w grze" ...

więcej

Mecz bez historii. Od samego początku wiadomo było, że o ile puławianie nie będą popełniali kardynalnych błędów to o wynik nie ma co się martwić. Zaczęło się dobrze, od 5:0 dla Puław, a potem było już tylko lepiej. Widząc, że przeciwnik nie stawia zbyt wysoko poprzeczki, zawodnicy Chemika rozluźnili się, co dało natychmiast efekt w postaci wygranego seta do 13.

więcej

Drużyna młodzików reprezentująca barwy Ogniska TKKF "Chemik" w Puławach wzięła udział w II turnieju o mistrzostwo województwa lubelskiego, który odbył się w Kraśniku w dniach 10-11.XI.2007 r. Zawody toczyły się w dwóch grupach systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

więcej

W dniu 11. listopada drużyna juniorów grając na własnym boisku uległa UKS Sobieski 46 Lublin 1:3.

więcej

W dniu 10. listopada seniorzy Chemika ulegli AZS Politechnika Lubin 2:3.

więcej

Sądząc po łatwej wygranej w poprzednim sezonie, wyglądało że mecz będzie stosunkowo łatwy. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Pierwszy set i ku zaskoczeniu kibiców zawodnicy puławscy zaczęli pokazywać jak nie należy grać.

więcej

Mecz z prowadzącą po trzech kolejkach drużyną z Woli Osowińskiej miał pokazać czy wpadka z Avią byłą "wypadkiem przy pracy" czy też wyznacznikiem umiejętności i przygotowania zespołu.

więcej

W sobotę 27. października seniorzy Chemika zmierzą się z Wolanką z Woli Osowińskiej. Mecz rozpocznie o godzinie 18.00 w Hali Sportowej MOSiR. Juniorzy podejmować będą TOP Lubartów w niedzielę o godzinie 11.00 na parkiecie ZSO nr 1 im. KEN.

W dniu 20 października drużyna Autokompleksu złożyła wizytę w Świdniku. Niestety w spotkaniu z ASPS Avia II puławianie niespodziewanie "zaliczyli" porażkę 1:3. W dalszym ciągu "maszynka nie może zaskoczyć" co skutkuje niezbyt wysokim miejscem w tabeli i zniecierpliwieniem wśród kibiców. Na częściowe usprawiedliwienie dodam, że w składzie Avii grało dwóch zawodników z I ligi, ale to żadne usprawiedliwienie.

więcej

Mając na uwadze pierwszy mecz przegrany z Cukrownikiem 2:3, ale po dobrej grze, wydawało się, że mecz ze Stalą to tylko formalność. Życie jednak pokazało zupełnie coś innego. Na początku I seta zarysowała się przewaga Chemika (momentami czteropunktowa), ale przy stanie 16:13 puławianie się pogubili i Stal zdobyła 4 oczka z jednego ustawienia. Niby nic się nie stało, obie drużyny szły "łeb w łeb", niestety przy stanie 21:21 seria błędów i wynik 25:21 dla Stali.

więcej

Po przegranym meczu z UKS "Sobieski" w Lublinie, mecz w Puławach z faworytem grupy "A" UKS Serbinów Biała Podlaska, miał pokazać, czy wpadka w Lublinie była dziełem przypadku, czy też zawodnicy nie są w pełni przygotowani do sezonu. Początek spotkania i niespodzianka - puławianie spokojnie punktowali przeciwnika prowadząc przez cały set bez żadnego zagrożenia (momentami przewaga wynosiła 6 punktów) i wydawało się, że o wynik meczu można być spokojnym.

więcej

Na skróty

Katalog główny: Ognisko Chemik, władze ogniska, kontakty, 40 lat, Sponsor, TKKF, linki, sekcja brydża sportowego, sekcja siatkówki, sekcja piłki nożnej, sekcja rowerowo-turystyczna, sekcja biegowa, OSPA
Imprezy biegowe: 2008, 2007, 2006, 2005
Brydż: 2008/2009, 2006/2007, 2005/2006, 2004/2005, 2003/2004, 2002/2003, 2001/2002, 2000/2001, 1999/2000
Turnieje siatkówki: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000
Siatkówka ligowa: 2009/2010, 2008/2009, 2007/2008, 2006/2007, 2005/2006, 2004/2005,
Spartakiada Zakładowa: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000
Inne imprezy: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000