Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej

Ognisko "Chemik" - Puławy

III Liga Siatkówki - Seria A
sezon 2006/2007

| strona główna | galeria | spartakiada zakładowa | turnieje siatkówki | brydż | biegi | inne imprezy |
Sezon 2006/2007
Seniorzy
Juniorzy
Historia

Po zwycięstwie 3-0 w Puławach drużyna Chemika jechała na rewanż do Bychawy dosyć spokojna. Wygranie jednego seta załatwiało sprawę utrzymania się w III A, ale.... zawsze jest jakaś niepewność. Co prawda w ostatniej chwili ze składu wypadł Grzesiek Chodorowski, niemniej jednak drużyny nie opuścił optymizm W wyjściowej szóstce jedyna zmianą była obecność Mateusza Pawulskiego (za Chodorowskiego), poza tym tradycyjnie Krzysiek Strawa na rozegraniu, Robert Tałaj na przyjęciu, Max Kozłowski na ataku, środkowi Kamil Więsek i Marcin Stasiak i libero Zbyszek Gębala.

więcej

Baraż. Można by powiedzieć - mecz o wszystko - zarówno dla drużyny, która walczy o pozostanie w wyższej klasie, jak i dla pretendenta, który ma szansę na awans. Dla drużyny puławskiej był to ważny mecz, decydujący o pozostaniu w III A, ale po imponującej końcówce w lidze, nikt chyba nawet nie śmiał przypuszczać, że może wydarzyć się coś nadzwyczajnego.

więcej

Stawką meczu było "być albo nie być" drużyny puławskiej w serii A rozgrywek wojewódzkich. Obserwując początek meczu widać było wyraźne usztywnienie wśród zawodników Chemika, co dało w efekcie nieznaczną przewagę Avii. Jednak z upływem czasu zawodnicy się rozluźnili i zaczęli grać swoją grę, taką jaką prezentowali w ostatnich meczach.

więcej

Wyprawa do "jaskini lwa" zakończyła się powodzeniem, chociaż pozostał pewien niedosyt. Może to sformułowanie wyda się nieco dziwne - przecież jeszcze niedawno cieszyła nas jakakolwiek wygrana, a teraz na wynik 3:2 na wyjeździe, z trzecią drużyną w tabeli kręcę nosem. Prawda jest taka, że drużyna zaczęła grać i mając na uwadze prowadzenie w meczu 2:0 można mieć pewien niedosyt. Ale wszystko po kolei.

więcej

Po meczu z Zakładem Karnym nowy duch wstąpił w zawodników drużyny Chemika. Co prawda, wskutek pewnych kombinacji, nie dane było im zagrać z Avią, ale do tego tematu wrócimy później. Długa przerwa - mecz z Cukrownikiem też nam przełożono, nie sprzyja w utrzymanie formy, dlatego też mecz z Wolanką miał pokazać, czy mamy drużynę, czy też mecz z Zakładem Karnym był jednorazowym fajerwerkiem.

więcej

Nie taki diabeł straszny ... chociaż z założenia wyprawa do Białej Podlaskiej winna zakończyć się klęską - ostatnia drużyna w tabeli grała z liderem i to jeszcze w "jaskini lwa". Przed takim meczem chyba niewielu stawiało na drużynę puławską. Okazało się jednak, że "dopóki piłka w grze" ....

więcej

W ostatnią sobotę i w niedzielę zespół juniorów Autokompleksu Chemika Puławy wziął udział w finałowym turnieju Wojewódzkiej Ligi Juniorów.

więcej

Mecz z Nałęczowem był wielką szansą na podreperowanie dorobku punktowego drużyny puławskiej. Niestety szansa nie została wykorzystana i w zasadzie nie wiadomo dlaczego.

więcej

Wyprawa do Białej Podlaskiej zaczęła się niezbyt fortunie, a i skończyła się równie nieprzyjemnie. Zaczęło się od tego, że "posypała" się drużyna, kilku zawodników z podstawowego składu z różnych względów nie mogło wziąć udziału w meczu, a do tego jeszcze przed wyjazdem "wypadł" trener ze względu na ważne obowiązki służbowe.

więcej

Ogłuszający doping licznie zgromadzonej publiczności nie wystarczył do pokonania UKS Serbinów. Wierni kibice robili co mogli aby pomóc swojej drużynie, która jednak nie miała wyraźnie dobrego dnia, no może nie drużyna ale większość zawodników.

więcej

Było nieźle. Ba, w drugim secie było wspaniale. Krótko mówiąc, puławiacy rozbili Stal w drugim secie w proch i pył. Niestety jeden bardzo dobry set nie załatwia sprawy. Szkoda zwłaszcza trzeciego seta, prowadząc 9:5 nie potrafili utrzymać nerwów na wodzy i w rezultacie Stal z jednego ustawienia zdobyła 5 punktów a w dramatycznej końcówce więcej szczęścia mieli goście. Co prawda w secie czwartym puławianie zrobili jeszcze jeden wysiłek i zdołali wyrównać stan meczu na 2:2, jednak głupio stracone punkty na początku piątego seta rozstrzygnęły mecz na korzyść gości. Jeden punkt zdobyty na trzeciej w tabeli drużynie cieszy, ale pozostał pewien niedosyt.

więcej

Nasza drużyna juniorów wygrała z trzecioligowym zespołem Politechniki Lubelskiej. Tak proszę państwa, to nie pomyłka, chociaż przyznam, że jak zobaczyłem zestawioną przez trenera pierwszą szóstkę, to włos mi się zjeżył. Otóż na parkiet, pod wodzą Grzegorza Chodorowskiego wyszli sami juniorzy i to w meczu, który trzeba było wygrać. Okazało się jednak, że nasi młodzi zawodnicy już się trochę ograli w trzeciej lidze i chociaż brakuje im momentami odporności nerwowej i koncentracji to potrafią już wiele.

więcej

Spacerek do Lubartowa - tak można by w wielkim skrócie opisać mecz z UKS TOP Lubartów. Nie ujmując niczego młodej drużynie z Lubartowa, nie była ona zbyt wymagającym rywalem. Puławski zespół wygrał grając momentami można by powiedzieć treningowo.

więcej

Do Woli Osowińskiej jechałem z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony gospodarze teoretycznie (biorąc pod uwagę ostatnie wyniki) byli w lepszej pozycji, z drugiej strony okres przebudowy zespołu mijał i miało się okazać czy idzie w dobrym kierunku. Obecność aż pięciu juniorów w składzie wskazywała na znaczne odmłodzenie zespołu, kwestia tylko czy miało to przynieść założone efekty.

więcej

Po wygranej w Nałęczowie nikt się nie spodziewał, że juniorzy Autokompleksu Chemika mogliby przegrać u siebie. Jednak okazało się, że młoda drużyna Cisów wcale nie przestraszyła się lidera i w pierwszym secie mocno nadszarpnęła nerwy kibiców puławskich.

więcej

To co zrobili zawodnicy puławscy w sobotnim meczu z Cukrownikiem to mistrzostwo świata. Prowadząc w drugim secie 15:6 potrafili go przegrać 27:29. A wszystko zaczęło się tak dobrze.

więcej

Wyprawa do Świdnika zaczęła się niezbyt pomyślnie, dwóch zawodników z pierwszej szóstki nie mogło, z przyczyn obiektywnych, wziąć udziału w meczu, ale nikt się nie spodziewał, że spotkanie zakończy się tragedią. Krótko mówiąc Avia stłukła nas niemiłosiernie i nic nie usprawiedliwia puławskiej drużyny.

więcej

Mało chyba kto wierzył, że Autokompleks Chemik Puławy wygra z rewelacyjnie spisującą się drużyną Zakładu Karnego z Białej Podlaskiej. I tak się też stało, ale liderującej w III lidze bialskiej drużynie, zwycięstwo nie przyszło łatwo. Mimo seryjnych błędów, były momenty, w których puławianie napędzili przyjezdnym stracha, szczególnie w trzecim secie, gdzie gospodarze z jednego ustawienia zdobyli siedem punktów.

więcej

Wyprawa do Łukowa miała być kolejną okazją na zdobycie kompletu punktów, tym bardziej, że trener miał do dyspozycji podstawowych zawodników. Pierwszy set rozpoczął się od wzajemnego badania. Przez dłuższy czas wynik oscylował wokół remisu.

więcej

Zaległy mecz juniorów z Cisami Nałęczów, rozegrany 3 listopada, zakończył się zwycięstwem drużyny puławskiej.

więcej

W sobotę 28 października zespół seniorów Autokompleksu zmierzył się w Nałęczowie z miejscową drużyną Cisów. Niestety był to kolejny trzeci z rzędu przegrany mecz drużyny puławskiej, jednocześnie był to kolejny mecz, w którym trener próbuje nowego ustawienia.

więcej

Mecz z Polesiem mógł zadecydować o wejściu do finału rozgrywek ligi juniorów. Przegrana Autokompleksu praktycznie eliminowała puławski zespół. Być może dlatego zawodnicy puławscy przystąpili do gry bardzo usztywnieni, co przekładało się na całe serie błędów.

więcej

W niedzielę 22 października drużyna juniorów Autokompleksu rozegrała wyjazdowe spotkanie z faworytem grupy B zespołem UKS Serbinów Biała Podlaska. Niestety rywal okazał się zbyt silny - zespół puławski przegrał 1:3. A oto co na temat spotkania powiedział trener Piotr Toczek...

więcej

W drugim meczu przed własną publicznością drużyna Autokompleksu podejmowała ubiegłorocznego mistrza III ligi zespół AZS AWF Biała Podlaska. Mając na uwadze gruntowną przebudowę drużyny oraz wyniki z ubiegłego sezonu nie należało spodziewać się sukcesów.

więcej

Z wyprawy do Kraśnika, w ramach drugiej kolejki rozgrywek III ligi serii A w piłce siatkowej, drużyna Autokompleksu wróciła na tarczy. Przegrana 1:3 z kraśnicką Stalą to chyba nie wynik, z myślą o którym wybierali się puławianie na mecz.

więcej

Kolejny mecz i kolejne zwycięstwo młodej drużyny Autokompleksu. W niedzielę 8 października puławska drużyna juniorów podejmowała zespół UKS TOP Lubartów. Pierwszy set i gładkie zwycięstwo miejscowych do 17. W secie drugim przez dłuższy czas toczyła się wyrównana walka, prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie.

więcej

Rozgrywki III ligi, drużyna Autokompleksu zainaugurowała meczem u siebie z zespołem Politechniki Lubelskiej. Prawdę mówiąc były pewne obawy co do wyniku meczu, albowiem był to pierwszy poważny sprawdzian w znacznie odmłodzonym i mocno zmienionym składzie.

więcej

W ostatni dzień września drużyna juniorów Autokompleksu podejmowała u siebie zespół Orlęta Łuków. Gospodarze w pierwszym secie szybko osiągnęli wyraźną przewagę i spokojnie wygrali do 12. Uskrzydleni zwycięstwem drugi set rozpoczęli od szybkiej kombinacyjnej gry spychając zdeprymowanego przeciwnika do rozpaczliwej obrony.

więcej

Na skróty

Katalog główny: Ognisko Chemik, władze ogniska, kontakty, 40 lat, Sponsor, TKKF, linki, sekcja brydża sportowego, sekcja siatkówki, sekcja piłki nożnej, sekcja rowerowo-turystyczna, sekcja biegowa, OSPA
Imprezy biegowe: 2008, 2007, 2006, 2005
Brydż: 2008/2009, 2006/2007, 2005/2006, 2004/2005, 2003/2004, 2002/2003, 2001/2002, 2000/2001, 1999/2000
Turnieje siatkówki: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000
Siatkówka ligowa: 2009/2010, 2008/2009, 2007/2008, 2006/2007, 2005/2006, 2004/2005,
Spartakiada Zakładowa: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000
Inne imprezy: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000