TKKF Chemik Puławy

Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej

Ognisko "Chemik" - Puławy

| strona główna | III Liga Siatkówki | turnieje siatkówki | spartakiada zakładowa | brydż | biegi | inne imprezy |
Historia

Wyprawa do Białej Podlaskiej zaczęła się niezbyt fortunie, a i skończyła się równie nieprzyjemnie. Zaczęło się od tego, że "posypała" się drużyna, kilku zawodników z podstawowego składu z różnych względów nie mogło wziąć udziału w meczu, a do tego jeszcze przed wyjazdem "wypadł" trener ze względu na ważne obowiązki służbowe.

32 zdjęcia

W niedzielę 10 grudnia drużyna TKKF Chemik Puławy wzięła udział w VII Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Zarządu MOZ NSZZ "Solidarność" MITTAL Steel Poland S.A. - Kraków. W turnieju oprócz drużyny puławskiej udział wzięły drużyny: MITTAL Steel, Huta Metali Nieżelaznych "Szopienice", "Teksid" Skoczów, Huta Stalowa Wola, Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej, "Stalprodukt" Bochnia oraz zespół z Buska Zdroju.

40 zdjęć

Było nieźle. Ba, w drugim secie było wspaniale. Krótko mówiąc, puławiacy rozbili Stal w drugim secie w proch i pył. Niestety jeden bardzo dobry set nie załatwia sprawy. Szkoda zwłaszcza trzeciego seta, prowadząc 9:5 nie potrafili utrzymać nerwów na wodzy i w rezultacie Stal z jednego ustawienia zdobyła 5 punktów a w dramatycznej końcówce więcej szczęścia mieli goście. Co prawda w secie czwartym puławianie zrobili jeszcze jeden wysiłek i zdołali wyrównać stan meczu na 2:2, jednak głupio stracone punkty na początku piątego seta rozstrzygnęły mecz na korzyść gości. Jeden punkt zdobyty na trzeciej w tabeli drużynie cieszy, ale pozostał pewien niedosyt.

36 zdjęć

Nasza drużyna juniorów wygrała z trzecioligowym zespołem Politechniki Lubelskiej. Tak proszę państwa, to nie pomyłka, chociaż przyznam, że jak zobaczyłem zestawioną przez trenera pierwszą szóstkę, to włos mi się zjeżył. Otóż na parkiet, pod wodzą Grzegorza Chodorowskiego wyszli sami juniorzy i to w meczu, który trzeba było wygrać. Okazało się jednak, że nasi młodzi zawodnicy już się trochę ograli w trzeciej lidze i chociaż brakuje im momentami odporności nerwowej i koncentracji to potrafią już wiele.

40 zdjęć

Spacerek do Lubartowa - tak można by w wielkim skrócie opisać mecz z UKS TOP Lubartów. Nie ujmując niczego młodej drużynie z Lubartowa, nie była ona zbyt wymagającym rywalem. Puławski zespół wygrał grając momentami można by powiedzieć treningowo.

36 zdjęć

Do Woli Osowińskiej jechałem z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony gospodarze teoretycznie (biorąc pod uwagę ostatnie wyniki) byli w lepszej pozycji, z drugiej strony okres przebudowy zespołu mijał i miało się okazać czy idzie w dobrym kierunku. Obecność aż pięciu juniorów w składzie wskazywała na znaczne odmłodzenie zespołu, kwestia tylko czy miało to przynieść założone efekty.

36 zdjęć

Po wygranej w Nałęczowie nikt się nie spodziewał, że juniorzy Autokompleksu Chemika mogliby przegrać u siebie. Jednak okazało się, że młoda drużyna Cisów wcale nie przestraszyła się lidera i w pierwszym secie mocno nadszarpnęła nerwy kibiców puławskich.

36 zdjęć

To co zrobili zawodnicy puławscy w sobotnim meczu z Cukrownikiem to mistrzostwo świata. Prowadząc w drugim secie 15:6 potrafili go przegrać 27:29. A wszystko zaczęło się tak dobrze.

36 zdjęć

Wyprawa do Świdnika zaczęła się niezbyt pomyślnie, dwóch zawodników z pierwszej szóstki nie mogło, z przyczyn obiektywnych, wziąć udziału w meczu, ale nikt się nie spodziewał, że spotkanie zakończy się tragedią. Krótko mówiąc Avia stłukła nas niemiłosiernie i nic nie usprawiedliwia puławskiej drużyny.

24 zdjęcia

Mało chyba kto wierzył, że Autokompleks Chemik Puławy wygra z rewelacyjnie spisującą się drużyną Zakładu Karnego z Białej Podlaskiej. I tak się też stało, ale liderującej w III lidze bialskiej drużynie, zwycięstwo nie przyszło łatwo. Mimo seryjnych błędów, były momenty, w których puławianie napędzili przyjezdnym stracha, szczególnie w trzecim secie, gdzie gospodarze z jednego ustawienia zdobyli siedem punktów.

40 zdjęć

Wyprawa do Łukowa miała być kolejną okazją na zdobycie kompletu punktów, tym bardziej, że trener miał do dyspozycji podstawowych zawodników. Pierwszy set rozpoczął się od wzajemnego badania. Przez dłuższy czas wynik oscylował wokół remisu.

36 zdjęć

W dniu 26.10.2006 w Hali Sportowej MOSiR rozegrano Wielbój zręcznościowy, na który złożyły się: rzuty ringo, rzuty beretem, wybijanie butelek i strzały do małej bramki. W klsyfikacji indywidualnej pań zwyciężyła Krystyna Biel z Komórkek Pozaprodukcyjnych (ZAP). Wśród panów najlepiej zaprezentował się reprezentant Centrum Produkcji Amoniaku (PA) - Grzegorz Kiljanek. Zwycięstwo drużynowe przypadło w udziale Centrum Produkcji Kaprolaktamu (PK). W zawodach wzięło udział 60 osób (w tym 16 kobiet) z 8 jednostek organizacyjnych.

42 zdjęcia

Rozgrywki III ligi, drużyna Autokompleksu zainaugurowała meczem u siebie z zespołem Politechniki Lubelskiej. Prawdę mówiąc były pewne obawy co do wyniku meczu, albowiem był to pierwszy poważny sprawdzian w znacznie odmłodzonym i mocno zmienionym składzie.

36 zdjęć

W ostatni dzień września drużyna juniorów Autokompleksu podejmowała u siebie zespół Orlęta Łuków. Gospodarze w pierwszym secie szybko osiągnęli wyraźną przewagę i spokojnie wygrali do 12. Uskrzydleni zwycięstwem drugi set rozpoczęli od szybkiej kombinacyjnej gry spychając zdeprymowanego przeciwnika do rozpaczliwej obrony.

32 zdjęcia

W piątek 29 września w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym n/Wisłą odbył się doroczny Dzień Sprawności TKKF, na którym tradycyjnie spotkali się działacze, organizatorzy imprez, zawodnicy, instruktorzy oraz sympatycy rekreacji ruchowej wraz z rodzinami.

36 zdjęć

W dniu 16.09.2006 w Ośrodku Wypoczynkowym w Wólce Profeckiej rozegrano Turniej Boule. W zawodach wzięło udział 53 zawodników (w tym 13 kobiet) reprezentujących 8 komórek organizacyjnych. Indywidualnie zwyciężył Waldemar Ćwikła ze Straży Pożarnej (BR) przed Tadeuszem Starzykiem z Centrum Produkcji Kaprolaktamu (PK) i Dariuszem Gębalą z Komórek Pozaprodukcyjnych (ZAP). Pierwsze miejsca drużynowo przypadło w udziale Centrum Produkcji Kaprolaktamu, które wyprzedziło Komórki Pozaprodukcyjne tylko jednym punktem. Centrum Produkcji Amoniaku musiało tym razem zadowlić się najniższym stopniem na podium.

40 zdjęć

W sobotę 9 września 2006r. w Zakładach Azotowych "Puławy" S.A. rozegrany został III Ekologiczny Bieg "Z jodełką", w którym wystartowało łącznie 69 osób. W biegu głównym w kategorii open mężczyzn zwyciężył Siergiej Fiskowicz (Ukraina) drugie miejsce zajął Aleksander Nikalayuk (Białoruś), natomiast na trzecim miejscu zameldował się na mecie Aleksander Labzuyk (Ukraina), w kategorii open kobiet najszybciej dwa okrążenie trasy przebiegła Swietłana Stanko (Ukraina), drugie i trzecie miejsce zajęły zawodniczki SKB Kraśnik - Weronika Biała i Małgorzata Jacniak.

22 zdjęcia

Trzeci turniej piłki siatkowej plażowej rozegrany w dniu 19 sierpnia 2006r. przyniósł zwycięstwo młodym siatkarzom. Para Wojciech Białek - Marcin Grobel w finale pokonała bardziej doświadczonych zawodników Zdzisława Machniewskiego i Grzegorza Furtaka. W meczu o trzecie miejsce para Jakub Cybula - Dariusz Gębala pokonała parę Jacek Sętowski - Witold Taracha. Zwycięskie drużyny otrzymały upominki rzeczowe ufundowane przez Międzyzakładową Komisję NSZZ "Solidarność".

19 zdjęć

Niedzielny poranek 13 sierpnia nie nastrajał optymizmem. Data bynajmniej nie odstraszała, jedynym co mogło popsuć zabawę mógł być deszcz. Tegoroczny Turniej Rodzinny zorganizowany przez PTS wespół z Ogniskiem TKKF Chemik, mimo obaw organizatorów co do frekwencji (kilka par pokoleń fanatyków niestety odwołało swój udział w imprezie) okazał się jednak sukcesem. Na starcie zgromadziło się 9 par z Puław, Żyrzyna i Kurowa.

20 zdjęć

W dniu 12.08.2006 w Ośrodku Wypoczynkowym w Wólce Profeckiej rozegrano Turniej Siakówki Plażowej zroganizowany z okazji jubileuszu 35-lecia działalności Henryka Wójtowicza w Sekcji Piłki Siatkowej.

80 zdjęć

Niedzielny poranek 30 lipca w Ośrodku Wypoczynkowym Zakładów Azotowych w Puławach zapowiadał się cokolwiek pochmurno i wróżył organizatorom turnieju słabą frekwencję na pierwszym tego roku Turnieju Mikstów czyli par mieszanych. Jednakże aura okazała się być przychylną i tym razem, i im bliżej było początku gier tym bardziej rosła temperatura powietrza i rosła temperatura oczekiwań uczestników.

10 zdjęć

W dniu 28.06.2006 w Ośrodku Wypoczynkowym w Wólce Profeckiej rozegrano Turniej mini-koszykówki. Zwyciężyła reprezentacja Komórek Pozaprodukcyjnych (ZAP) przed Centrum Produkcji Amoniaku (PA) i Centrum Produkcji Kaprolaktamu (PK).

20 zdjęć

W dniu 10.06.2006 w Ośrodku Wypoczynkowym w Wólce Profeckiej rozegrano Turniej Ringo.

14 zdjęć

Podczas pikniku rodzinnego dla załogi Zakładów Azotowych, który odbył się w dniu 3 czerwca 2006r. w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym n/Wisłą, Ognisko TKKF "Chemik" zorganizowało zawody rekreacyjno-sportowe. W trakcie zawodów pracownicy ZAP oraz członkowie ich rodzin mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w takich konkurencjach jak: rzutki do tarczy, dywanik sprawnościowy, rzuty ringo, łowienie kaczuszek itp.

23 zdjęcia

W sobotę 27 maja w Woli Sernickiej rozegrany został Finał Wojewódzki Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn, w którym zmierzyły się drużyny: MLKS Wola Sernicka, Chemik-Autokompleks Puławy, UKS III LO Zamość i Skarpa Ognisko TKKF Czuby Lublin.

24 zdjęcia

W dniu 24.05.2006 na bieżni stadionu MOSiR rozegrano Wyścigi Kolarskie. W poszczególnych kategoriach wiekowo-płciowych triumfowali: Krystyna Janisz PK, Beata Bartuzi PK, Jerzy Tokarzewski PA, Przemysław Bajew PA, Tomasz Włodarczyk Masz-ZAP i Piotr Kowalczyk PK.

16 zdjęć

W Turnieju Szachowym rozegranym w ramach XXVIII Spartakiady Pracowników Zakładów Azotowych "Puławy" SA zwyciężył Tadeusz Bernat z Centrum Produkcji Amoniaku (PA) przed Piotrem Sadurskim - Centrum Produkcji Kaprolaktamu (PK) i Waldemarem Ćwikłą - Straż Pożarna (BR). Zawody odbyły się w Ośrodku Wypoczynkowym w Wólce Profeckiej w dniu 16.05.2006 r. Najlepszą drużynę wystawiło Centrum Produkcji Amoniaku (PA). W zawodach wzięło udział 27 osób (w tym 3 kobiety) 6 jednostek organizacyjnych.

28 zdjęć

W dniu 9 maja 2006 roku w kawiarni Ośrodka Wypoczynkowym w Wólce Profeckiej, rozegrano turniej warcabowy wliczany do punktacji spartakiadowej. W turnieju udział wzięło 32 osoby (w tym 3 kobiety) z 6 jednostek organizacyjnych. Zwyciężył Kazimierz Antoniak ze Straży Pożarnej (BR) przed zawodnikami Centrum Produkcji Amoniaku (PA) - Andrzejem Lisiowskim i Ryszardem Kryczką.

28 zdjęć

W dniu 27.04.2006 rozegrano finały Turnieju tenisa stołowgo. Wyniki zostały wliczone do punktacji drużynowej i indywidualnej XXVIII Spartakiady Pracowników Zakładów Azotowych "Puławy" SA.

21 zdjęć

W dniu 13.01.2006 w kawiarni na stadionie MOSiR odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zakończenia XXVII Spartakiady Pracowników. Zwycięzcy otrzymali dypolomy, puchary i nagrody rzeczowe, które w imieniu Zarządu wręczył pan Mieczysław Wiejak.

24 zdjęcia

W dniu 07.01.2006 w Hali MOSiR odbył się VIII Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej O Puchar Dyrektora MOSiR, w którym wzięły udział cztery drużyny.

7 zdjęć

Wydawało się, że w tym meczu żadnych niespodzianek być nie może, przecież grała drużyna zajmująca ostatnie miejsce w tabeli z wiceliderem. Rzeczywiście pierwszy set przebiegał pod dyktando gości, którzy wygrali spokojnie do siedemnastu.

12 zdjęć

Na skróty

Katalog główny: Ognisko Chemik, władze ogniska, kontakty, 40 lat, Sponsor, TKKF, linki, sekcja brydża sportowego, sekcja siatkówki, sekcja piłki nożnej, sekcja rowerowo-turystyczna, sekcja biegowa, OSPA
Imprezy biegowe: 2008, 2007, 2006, 2005
Brydż: 2008/2009, 2006/2007, 2005/2006, 2004/2005, 2003/2004, 2002/2003, 2001/2002, 2000/2001, 1999/2000
Turnieje siatkówki: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000
Siatkówka ligowa: 2009/2010, 2008/2009, 2007/2008, 2006/2007, 2005/2006, 2004/2005,
Spartakiada Zakładowa: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000
Inne imprezy: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000