TKKF Chemik Puławy

Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej

Ognisko "Chemik" - Puławy


Imprezy biegowe 2005

| strona główna | galeria | III Liga Siatkówki | turnieje siatkówki |spartakiada zakładowa | brydż | inne imprezy |
Imprezy biegowe
Biegi 2005


Dwukrotny olimpijczyk (Barcelona i Atlanta) Leszek Bebło (Sporting Międzyzdroje) zwyciężył w 6. Maratonie Poznańskim osiągając czas 2:17.07. W gronie kobiet triumfowała Białorusinka Natalia Krawiec - 2:40.47. Wystartowało 2398 osób z 27 krajów.

więcej

W rozegranym 2 października XV Międzynarodowym Biegu Ulicznym Unii Horodelskiej zwyciężył Artur Jabłoński Unia Hrubieszów (1:10:38). Pozostałe miejsca na podium przypadły biegaczom z Ukrainy. Miejsce drugie zajął Siergiej Redko (1:11:37) a trzecie Siergiej Fiskowicz (1:13:23).

więcej

Zamek w Baranowie Sandomierskim Jedynym reprezentantem Ogniska TKKF "Chemik" Puławy, który wziął udział w XXVII Ogólnopolskim Biegu Nadwiślańskim był Dariusz Listopad, który z czasem 56 minut i 18 sekund zajął dwunaste miejsce w klsyfikacji generalnej i trzecie w kategorii M30.

więcej

W rozegranym 24 września w Busku-Zdroju VI Międzynarodowym Biegu Zdrojowym zwyciężył reprezntant Urkainy Vitalij Shafar uzyskując na dystansie 10 km czas 30 minut i 6 sekund. Kolejne miejsca zajęli Jakub Burghardt z Muszyny (30:17) i Krzysztof Stefanowicz z Mielca (30:25).

więcej

Jedynym biegaczem Ogniska TKKF "Chemik" Puławy, który wziął udział w XXVII Maratonie Warszawskim był Jan Purzycki. Pan Jan z czasem 3:29:56 zajął 18 miejsce w kategorii wiekowej M-55 i 426 w kalasyfikacji generalnej.

więcej

W rozegranych 11 września XI Ogólnopolskich Biegach im. ks. Stanisława Brzóski na 10-kilometrowym dystansie z Jaty do Łukowa zwyciężył Marcin Janik Zawisza Bydgoszcz (31:54) przed Arturem Jabłońskim MKS Unia Hrubieszów (32:02) i Stanisławem Marcem Agro-Natura Nałęczów (32:05).

więcej

W rozegranych 3 września w Ciechanowie XII Mistrzostwach Polski Weteranów i Weteranek zwyciężył Stanisław Marzec Agro-Natura Nałęczów (32:22) przed Markiem Dzięgielewskim KB Płońsk (33:56) i Antonim Cichończukiem (36:19).

więcej

W dniu 28 sierpnia w Myszyńcu (pow. ostrołęcki) odbył się III Ogółnopolski Bieg Miodobrania Kurpiowskiego. W biegu głównym na dystansie 5,5 km zwyciężył Maciej Wojciechowski z WSP Szczytno przed Przemysławem Dąbkowskim z AZS AWF Biała Podlaska i Dariuszem Wieczorkiem z Legii Warszawa.

więcej

Kolejny sukces zapisał na swym koncie ukraiński biegacz Siergiy Redko, który z czasem 30 minut i 35 sekund zwyciężył w XVI Międzynarodowym Biegu Solidarności, rozegranym 28 sierpnia na dystansie długości 10 km z Nowogrodu do Golubia-Dobrzynia. Kolejne miejsca przypadły w udziale Sławomirowi Kapińskiemu z BOP TKKF Płock (30:49) i Maciejowi Miereczko z Włocławka (31:20).

więcej

Kenijczyk Michael Karonei wynikiem 1:06:32 zwyciężył w V Skarżyskim Półmaratonie, który rozegrano na trasach wokół Rejowa. Drugi linię mety minął Sergiy Redko z Ukrainy (1:07:31), przed Michałem Bartoszakiem z Kiekrza koło Poznania (1:07:51).

więcej

Triumfatorem XIV Międzynarodowego Półmaratonu Ulcznego "Cud nad Wisłą" został Kenijczyk Mathew Kosgei, który atestowaną trasę Radzymin - Wołomin - Ossów pokonał w czasie 1 godziny 6 minut i 12 sekund. Przeszło minutę po nim zameldowali się na mecie Marcin Fehlau z Poznania (1:07:15) i Sławomir Kąpiński z Płocka (1:07:17). Wśród kobiet zwyciężyła Natalia Wasilewska z Białorusi (1:17:30) przed Agnieszką Sypek z Warszawy (1:25:26) i Martą Mikołajczyk z Warki (1:29:22).

więcej

Sobota, 13 sierpnia 2005 r, pogoda od rana wyśmienita, słonecznie ale nie za gorąco, bardzo dobry dzień na bieganie. Na start do II Ekologicznego Biegu z Jodełką zgłasza się 51 zawodniczek i zawodników, w tym trzynastu niepełnosprawnych, albowiem w porównaniu z pierwszym biegiem rozegranym w ubiegłym roku nastąpiła zmiana, a mianowicie organizatorzy zaprosili do startu zawodników niepełnosprawnych startujących na wózkach.

więcej

Prawie 550 zawodników stanęło na starcie XV Biegu Jezior, który w słoneczną niedzielę 07.08.2005 odbył się na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Trasa liczyła około 3800 metrów i prowadziła, podobnie jak w ubiegłych latach, sprzed baru "Dragon" w miejscowości Krasne Krzywe do ośrodka wypoczynkowego "Relax" nad jeziorem Krasne. Jednym ze sponsorów imprezy były Zakłady Azotowe "Puławy" SA.

więcej

W ponad trzydziestostopniowym upale, o godzinie W, stu osiemdziesięciu trzech zawodników wystartowało do XV Biegu Powstania Warszawskiego. Zwyciężyli Dariusz Wieczorek z Legii Warszawa (32:46) i Renata Paradowska z KS Piaseczno (37:37).

więcej

W dniach 9-10 lipca 2005 r w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkoatletyce. W biegu na 5000 m wystartowało dwóch zawodników Chemika Puławy.

więcej

W rozegranym w podkieleckiej wsi Jaworznia II Międzynarodowym Biegu "O Złoty Jawor" zwyciężył Maciej Miereczko z Włocławka (29:37) przed Sławomirem Kąpińskim z BOB Płock (29:42) i Leszkiem Bebło ze Sportingu Międzyzdroje (29:47).

więcej

Już po raz XV w nadmorskiej miejscowości Jarosławiec rozegrany został XV Międzynarodowy Bieg Po Plaży "Jarosławiec 2005". Trasa o długości 15 km prowadziła ścieżką przyrodniczą z Jarosławca do Wicia i z powrotem do Jarosławca. Organizatorami imprezy były Urząd Gminy i Agencja Mienia Gminnego i Spraw Publicznych w Postominie.

więcej

W rozegranym 26 czerwca XVI Biegu Ulicznym Sadek 2005 zwyciężył zawodnik ZTE Radom Artur Basiński uzyskując na dystansie 10 km czas 30:59,10. Spośród pań jako pierwsza linię mety przekroczyła Renata Paradowska z KS Piaseczno.

więcej

Reprezentant Ogniska TKKF "Chemik" Paweł Hundz zameldował się na mecie jubileuszowego XXV Biegu Gochów na szóstym miejscu. Zwyciężył Artur Pelo startujący w barwach Bazy Turystycznej Izbica przed Klaudiuszem Kozłowskim z Altom Gniezno i Pawłem Piotraschke z SPTS Słupsk.

więcej

W programie tegorocznych Dni Chełma znalazł się między innymi X Międzynarodowy Bieg Uliczny o Puchar Prezydenta Miasta Chełm. W wyścigu na dystansie 6000 metrów zwyciężył Dariusz Kuzdra z Agrosu Zamość (21:59,13). Najszybciej biegającą tego dnia kobietą była niezrzeszona Joanna Boczkowska.

więcej

Kolejne punkty w klasyfikacji Grand Prix Polski Środkowo-Wschodniej w Biegach Ulicznych i Przełajowych zapisał na swoim koncie Dariusz Kuzdra z Agrosu Zamość wygrywając rozegrany w sobotę 11 czerwca w Kraśniku XI Bieg Po Uśmiech. Wśród kobiet najlepsza była Weronika Biała z SKB Kraśnik.

więcej

W ulicznym biegu na dystansie 15 km (trasa z atestem PZLA), który 5-go czerwca odbył się w Mińsku Mazowieckim zwyciężył Andriej Gordiejew z Białorusi (46:10). W gronie kobiet triumfowała Agnieszka Malinowska-Sypek z Warszawy (1:00:09).

więcej

Na starcie XIII Ogólnopolskiego Biegu Solidarności stanęło ponad 5000 uczestników. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 12,5 km ze Świdnika do Lublina. Celem tegorocznego biegu było upamiętnienie strajków robotniczych, które wybuchły w Świdniku, Lublinie i innych miejscowościach naszego regionu w lipcu 1980 roku.

więcej

Natalia Jakimowicz z Ukrainy i Dariusz Kuzdra z Agrosu Zamość zwyciężyli w rozegranych 29 maja w Chodlu Wiosennych Biegach Przełajowych. Zawody zorganizowano w ramach XIII Grand Prix Polski Środkowo-Wschodniej.

więcej

Już po raz czwarty w Giedlarowej koło Leżajska rozegrano Bieg Uliczny Ziemi Leżajskiej, którego celem była popularyzacja gminy i regionu, sportu masowgo oraz biegania jako najprostszej formy rekreacji.

więcej

W dniu 22 maja w Łomży rozegrano bieg na dystansie 10 km. W zawodach, które odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Łomża zwyciężył Paweł Grygo z miasta Łomża uzyskując na atestowanej trasie czas 34:00. Reprezentujący Ognisko TKKF "Chemik" Kazimierz Kamola i Jan Murat zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych a Jan Purzycki zajął czwarte miejsce.

więcej

Malownicza trasa V Półmaratonu Hajnowskiego przebiegała przez miejscowości położone w Puszczy Białowieskiej. Bieg, w którym udział wzięło około 150 zawodników z całego kraju wygrał Bogusław Andrzejczuk z klubu Podlasie Białystok uzyskując czas 1 godz. 12 min. i 35 sek. Jako piąty na mecie, z czasem 1:16.42 zameldował się Kazimierz Kamola zajmując tym samym drugie miejsce w kategorii wiekowej M-III.

więcej

W rozegranym 15.05.2005 XII Półmaratonie Kurpiowskim zwyciężył Ukrainiec Aleksander Chołownicki, a w gronie kobiet pierwsza była Marta Mikołajczyk z Klubu Biegacza "Reebok" Warszawa. Trasę biegu wytyczoną ulicami Ostrołęki stanowiło pięć pętli po około 4000 metrów (łącznie 21.097 km).

więcej

Licząca 15 kilometrów trasa VI Biegu po Ziemi Parczewskiej prowadziła w większości przez malownicze Lasy Parczewskie. Metę usytuowano na stadionie. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie.

więcej

Prawie 600 zawodników stanęło na starcie tegorocznego Biegu o Błękitną Wstęgę Wisły. Imprezę jak co roku, zorganizował Zarząd Miejski Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Puławach. Zawodnicy ścigali się na trasie wiodącej ulicami i ścieżkami leśnymi na terenach przylegających do Stadionu MOSiR. Bieg główny mężczyzn, po raz szósty z rzędu wygrał zawodnik Agrosu Zamość Dariusz Kuzdra. Wśród kobiet, tak jak w ubiegłym roku triumfowała Agnieszka Jamróz z Warszawianki Warszawa.

więcej

Głównym organizatorem XII Ogólnopolskiego Cukrowniczego Biegu Ulicznego, był Ludowy Klub Sportowy "Kryształ" Werbkowice. Start i metę zawodów wyznaczono przy Gminnym Ośrodku Kultury a miescem oficjalnego zakończenia imprezy był tamtejszy amfiteatr. W bieg głównym na dystansie 8 km triumfowali Dariusz Kuzdra z Agrosu Zamość (27:17) i Justyna Bąk z Namysłowa (25:07). Dużym sukcesem zakończył się udział biegaczy Ogniska TKKF "Chemik" Puławy.

więcej

XXV Bieg Siarkowca - Robert Korzeniowski Rozegrany 24.04.2005 w Tarnobrzegu XXV Międzynarodowy Bieg Siarkowca zakończył się zwycięstwem Waldemara Glinki z Sokoła Lubin oraz Renaty Antropik z Warszawianki. Wyścig na dystansie 10 km rozegrany został na trasie prowadzącej głównymi ulicami Tarnobrzega ze startem i metą na placu Bartosza Głowackiego. W biegu głównym wystartowało 99 zawodników i zawodniczek.

więcej

W niedzielę 24 kwietnia dwaj biegacze Ogniska TKKF "Chemik" Puławy wystartowali w VIII Biegu o Puchar Rektora Politechniki Radomskiej. Trasę długości 10 km pokonało 57 zawodników i 3 zawodniczki. Ryszard Miduch z czasem 34:40,0 zajął wysoką, czwatą lokatę w klasyfikacji generalnej oraz zwyciężył w swojej (M-40) kategorii wiekowej.

więcej

Lubartów - XI Bieg Lewarta Młodzieżowy Klub Lekkoatletyczny "Nefryt" Lubartów był głównym organizatorem tegorocznych, XI Biegów Lewarta. Impreza wchodzi w skład Grand Prix Polski Środkowo-Wschodniej i przeprowadzona została na atestowanej trasie o długości 5 000 metrów, wytyczonej ulicami miasta.

więcej

Występujący w barwach Ogniska TKKF "Chemik" Puławy Paweł Hundz został zwycięzcą II Leśnego Maratonu Wejherowskiego. Nasz zawodnik uzyskał czas 2 godziny 44 minuty i 46 sekund.

więcej

XXXII Maraton Dębno Na starcie XXXII Maratonu w Dębnie (woj. zachodniopomorskie) stanęło 526 zawodników i zawodniczek. Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębnie przy współudziale Komitetu Organizacyjnego. Kierownictwo sportowe sprawował Polski Związek Lekkiej Atletyki natomiast patronat medialny objęła Telewizja Polska Szczecin. Pula nagród wynosiła 100 tys. zł. Zwycięzcami zostali Rafał Wójcik (KKL Kielce) i Janina Malska (Elite Cafe Wawel Kraków).

więcej

II Bieg Marzanny W celu "zerwania z zimową ospałością i powitania wiosny w atmosferze sportowej rywalizacji" Krakowski Klub Biegacza "Dystans" zorganizował II Bieg Marzanny z Dystansem do Wiosny. Trasę półmaratonu (21,097 km) wyznaczono wokół Błoń i było to niepełne 6 okrążeń. W zawodach wzięło udział 300 zawodników i zawodniczek. Przed rozpoczęciem biegu tradycyjnie z okazji nadejścia wiosny utopiono Marzannę w rzece Rudawie.

więcej

XXV Półmaraton Wiązowski W niedzielę 27.02.205 w Wiązownie odbył się jubileuszowy, XXV Półmaraton Wiązowski. Chociaż dzień był mroźny, wśród organizatorów i uczestników panowała gorąca atmosfera. Bieg główny na dystansie 21,097 km ukończyło 415 zawodników. Wzięli w nim udział dwaj biegacze reprezentujący Ognisko TKKF "Chemik". Kazimierz Kamola z czasem 1:22:21 zajął 48 miejsce w klasyfikacji genralnej półmaratonu i 12 w swojej kategorii wiekowej.

więcej

V Ogólnopolski Bieg Uliczny Grzmią pod Stoczkiem Armaty Pierwsza zwycięska bitwa Powstania Listopadowego została stoczona 14 lutego 1831 roku pod Stoczkiem Łukowskim, gdzie korpus kawalerii dowodzony przez generała Józefa Dwernickiego pokonał korpus rosyjski. Dla uczczenia 174 rocznicy tego wydarzenia, tamtejszy Urząd Miasta zorganizował szereg imprez sportowo-kulturalnych między innymi, już po raz piąty, Ogólnopolski Bieg Uliczny "Grzmią pod Stoczkiem Armaty". Na starcie zawodów stanęło 111 biegaczy. Pośród nich, podobnie jak w ubiegłym roku nie zabrakło reprezentantów sekcji biegowej Ogniska TKKF "Chemik". Najwyżej w klasyfikacji generalnej uplasował się Dariusz Listopad, który z czasem 40:25 zajął 9 miejsce (4 w swojej kategorii wiekowej).

więcej

XXII Bieg Chomiczówki W dniu 16.01.2005 w Warszawie odbył się XXII Bieg Chomiczówki, w którym wystartowało pięciu zawodników TKKF "Chemik" Puławy. W kategorii "open" najwyżej uplasował się Dariusz Listopad zajmując 23 miejsce (8 w swojej kategorii wiekowej). Nasi najlepsi zawodnicy Jan Murat i Kazimierz Kamola w swoich kategoriach wiekowych uplasowali się na drugich miejscach (odpowiednio 33 i 34 open). Ponadto w kategoriach wiekowych Zbigniew Pawłowski zajął 7 miejsce a Jan Purzycki - 11

więcej

Dwa lata w jednym biegu. Taka sytuacja może zdarzyć się tylko w Nałęczowie. Dziesiąty bieg sylwestrowy Nałęczów - Sao Paulo tradycyjnie rozpoczął się przed północą 31 grudnia 2004 r zakończył już 1 stycznia 2005 r.

więcej


Na skróty

Katalog główny: Ognisko Chemik, władze ogniska, kontakty, 40 lat, Sponsor, TKKF, linki, sekcja brydża sportowego, sekcja siatkówki, sekcja piłki nożnej, sekcja rowerowo-turystyczna, sekcja biegowa, OSPA
Galeria: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 1999-2003
Imprezy biegowe: 2008, 2007, 2006, 2005
Brydż: 2008/2009, 2006/2007, 2005/2006, 2004/2005, 2003/2004, 2002/2003, 2001/2002, 2000/2001, 1999/2000
Turnieje siatkówki: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000
Siatkówka ligowa: 2009/2010, 2008/2009, 2007/2008, 2006/2007, 2005/2006, 2004/2005,
Spartakiada Zakładowa: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000
Inne imprezy: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000