piłka nożna

8-go maja na puławskim stadionie meczami finałowymi zakończył się turniej piłki nożnej. Konkurencja nieco niespokojna, krzykliwa, momentami wyczerpująca fizycznie (nie tylko piłkarzy) z kilkoma dobrymi i efektownymi akcjami. Jak zwykle zgromadziła się liczna publiczność celem wydawania okrzyków "ole ole ole" i podziwiania naszych sprawnych azotowców w akcji i w negliżu. Raczej nie skłamię, jeśli powiem, że życie "turnieju" skupiało się oczywiście na trybunach. Istotą meczy było przede wszystkim osłabiająco-intrygujące komentowanie poświęceń bramakarzy i zawodników, wygrażanie sędziom a przede wszystkim szeroko pojęta integracja, która w pewnych przypadkach przedłużała się do późnych godzin nocnych.

W potyczkach najważniejsze zwycięstwo odniosła drużyna REMAZP-u w składzie: Sławomir Kursa - bramka, Bogdan Krawczyk - kapitan drużyny, Adam Kamola, Jan Rej, Sławomir Moniuszko, Józef Dudek, Marian Siedlecki, Stanisław Mróz, Jerzy Leus, Józef Matras, Zbigniew Piskorski, Roman Syroka, Jerzy Borzęcki, Sławomir Łowczak, Wojciech Gruda

Za nimi kolejno piłkarze PIAZAP-u i Kaprolaktamu.

g. 17.00REMZAP - PIAZAPo miejsce I3 : 0
g. 18.00PA - PMo miejsce V3 : 1 (po karnych)

wliczanego wyłącznie do punktacji drużynowej
XXII Spartakiady Pracowników Zakładów Azotowych "Puławy" SA.

1. Organizator - Ognisko TKKF "Chemik"
  2. Czas i miejsce - Mecze odbywać się będą w poniedziałki i wtorki w/g opracowanego terminarza na boiskach stadionu MOSiR przy ul. Bema. Terminarz gier przedstawiony zostanie po spotkaniu kapitanów drużyn.
  3. Uczestnictwo - W turnieju mogą brać udział reprezentacje wydziałów (zakładów, wyodrębnionych spółek) Zakładów Azotowych "Puławy" SA. Zgłoszenia przyjmuje Ognisko TKKF "Chemik" (tel. 68-92) do dnia 11 04 2000r.
  4. Sposób przeprowadzenia - W zależności od ilości zgłoszonych drużyn ustalony zostanie system rozgrywania turnieju. Mecze rozgrywane będą w/g przepisów PZPN. Czas trwania meczu: 2 x 20 minut plus 5 minut przerwy. W trakcie spotkania drużyna może wymienić maksymalnie 4 zawodników (w tym bramkarza) - bez zmian powrotnych. Drużyna składająca się z mniej niż 8 zawodników nie będzie dopuszczona do meczu. Obowiązuje obuwie: korkotrampki lub trampki. W spotkaniach finałowych w razie remisu (jeżeli eliminacje rozgrywane będą w dwóch grupach), zarządzona zostanie dogrywka 2 x 7 minut. Gdy i ta nie rozstrzygnie wykonywane będą rzuty karne.
  5. Punktacja - O kolejności miejsc w grupach decyduje: ilość punktów, różnica bramek. W przypadku jednakowej ilości punktów oraz różnicy bramek o miejscu decyduje wynik meczu bezpośredniego. Jeżeli w tym meczu był remis, to decyduje większa ilość zdobytych goli.
    • W meczach eliminacyjnych (grupowych) drużyna musi rozegrać co najmniej dwa mecze, żeby była zakwalifikowana do finałów ("A", "B", "C" lub "D"). W przypadku rozegrania tylko jednego meczu eliminacyjnego, drużyna zostanie zdyskwalifikowana (nie sklasyfikowana), a wynik rozegranego meczu zostanie anulowany.
    • W meczach finałowych (Finały: "A", "B", "C" i "D") drużyna musi rozegrać co najmniej jeden mecz bez walkoweru, aby była sklasyfikowana w tym finale. Jeżeli nie stawi się na żaden mecz finałowy, zostanie sklasyfikowana na ostatnich miejscach w turnieju (bez względu na to, do którego finału zakwalifikowała się po meczach eliminacyjnych).
  6. Sędziowanie - Sędziów do meczy wyznacza organizator.
  7. Nagrody - Za zajęcie miesc od I do III - drużyny otrzymają puchary oraz dyplomy.
  8. Postanowienia końcowe - Zebranie kapitanów drużyn odbędzie się w Ognisku TKKF "Chemik" dnia 11 04 2000r. o godz. 13.45. Obecność kapitanów drużyn obowiązkowa.
    Ewentualne odwołania powinny spływać do organizatora w terminie do 7 dni od daty komunikatu końcowego turnieju. Po upływie terminu nie będą rozpatrywane. Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione w trakcie meczy w szatniach i na obiekcie. Interpretacja niniejszego Regulaminu przysługuje wyłącznie organizatorowi.